دیگ روغن داغ

دیگ های روغن داغ آذرخش از ظرفیت 100 هزار تا 5 میلیون کیلوکالری در ساعت به صورت سه پاس و با راندمان بالا و در دو مدل افقی و عمودی جهت سوخت های گاز و گازویل و تا ظرفیت 15 میلیون کیلوکالری در ساعت همراه با سیستم سوخت رسان اتوماتیک جهت سوخت زغال سنگ تولید می گردد.

كليه ورق هاي مصرفي در ساخت از نوع ورق آتشخوارDIN17155-17MN4 مي باشد اين نوع ورق مخصوص ساخت ديگ هاي روغن داغ بوده و از استحكام كششي بالایی برخوردار است.

کلیه جوشکاری ها بر اساس WPS و PQR تائید شده اداره استاندارد و توسط جوشکاران دارای گواهینامه تا یید صلاحیت انجام می گیرد.

کلیه الکترود های مصرفی از نوع E7018 و با پیش گرم 300 درجه سانتیگراد و جوش های اصلی با دستگاه جوش اتوماتیک از نوع زیر پودری می باشد .

پس از اتمام مونتاژ ، ديگ با فشار 5/1برابر فشار طراحی به صورت هیدرواستاتیک تست شده و سرانجام با پشم سنگ به ضخامت حداقل 100 ميلي متر عايق و با روکش استنلس استیل به ضخامت حداقل 1 میلی متر پوشش داده مي شود.

ارائه بویلر های روغن داغ به صروت پکیج کامل شامل مشعل، پمپ سیرکولاسیون، پمپ تغذیه، منبع انبساط، منبع تغذیه و... امکان پذیر می باشد.

مزایای دیگ روغن داغ

با استفاده از دیگ روغن داغ (برخلاف دیگ آبداغ یا بخار) دستیابی به دمای بالا در فشار کار پائین امکان پذیر می باشد. درجه حرارت کار دیگ روغن داغ معمولا بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ درجه سانتیگراد می باشد.

برخی مزایای سیستم روغن داغ نسبت به آب داغ یا بخار عبارت است از:

تامین دمای بالا در فشار کار پایین.

عدم رسوب گرفتگی و عدم کاهش انتقال حرارت.

عدم نیاز به سختی گیر ، دی اریتور، منبع کندانس و...

عدم خوردگی به دلیل ساختار شیمیایی روغن حرارتی.

عدم احتمال یخ زدگی در مواقع خاموش بودن دستگاه.

کاربری راحت تر و نیاز به نگهداری کمتر و آسان تر.

طول عمر بیشتر و ایمنی واطمینان بالاتر.

دیگ روغن داغ زغال سنگ سوز نیمه اتوماتیک

دیگ روغن داغ گازی و گازوئیلی

دیگ روغن داغ زغال سنگ سوز اتوماتیک

لازم به ذکر است با توجه به دمای کار بالا در بویلر های روغن داغ رعایت اصول ایمنی در طراحی و ساخت آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و هرگونه بی توجهی به پیچیدگی های فنی و اصول ایمنی آن می تواند موجب ایجاد صدمات جانی و خسارات های مالی فراوانی گردد.