بخاری صنعتی امروزه مهم ترین وسیله گرمایشی در مراکز بزرگ به کار میرود.بخاری صنعتی به اسم های هیتر صنعتی یاکوره هوای گرم شناخته ونامیده میشود.
این بخاری ها عمدتاً بر پایه سوخت‌های فسیلی معمولی تولید می‌شود زیرا این نوع سوخت قیمت مناسب تری نسبت به دیگر سوخت‌های فسیلی و هم چنین جریان برق دارند.

انواع بخاری برقی صنعتی مورد استفاده در مراکز بزرگ موجوددربازار

این بخاری هاگرمارابه روش انتقال حرارت به محیط اطراف خود انتقال می‌دهند.در این روش هوا به این وسیله‌ی قطعه گرمایشی هیتر گرم شده و سپس به محیط اطراف انتقال داده می‌شود. بیشتر بخاری‌های برقی فضا دارای توان حرارتی بالالی هستند و به همین دلیل قابلیت گرم کردن سالن‌های بزرگ ساختمان‌های صنعتی را در مدت زمان تقریباً کوتاهی دارند.

هیتربرقی تابشی

این بخاری با استفاده از انرژی الکتریکی توان گرمایشی را ایجاد میکند.این بخاری از تکنولوژی روز دنیا بهره مند بوده و دارای کیفیت بسار بالایی می باشد ، از ویژگی های این محصول گرماتابش دکوراتیو بودن آن می باشد که دارای شکل ظاهری بسیار زیبا و چشم نواز بوده که نصب آن در محیط های عمومی به جلوه بصری محیط آسیبی نمی رساند ، گرمایش مطلوب و یکنواخت این محصول حس خوب گرمایش خورشید را در محیط القا می کند.

 

 

 

 

هیتر برقی فن‌دار

مانند بخاری برقی تابشی دارای المنت بوده با این تفاوت که بجای آنکه گرما به وسیله ی سطح بازتابنده به محیط انتقال داده شود، به وسیله ی فن به محیط پرتاب می گردد از این رو راندمان گرمای این بخاری ها نسبت به هیتر های برقی تابشی بالاتر است. این بخاری ها به جهت تنظیم گرما و خاموش شدن دستگاه در صورت گرم شدن بیش از حد دارای ترموستات هستند. این سیستم گرمایشی به لحاظ امنیت در رده ی بالاتری نسبت به هیتر های تابشی هستند از این رو طرفداران بیشتری در بازار دارند. لازم به ذکر است که این سیستم گرمایشی با پخش کردن هوای گرم شده به طور یکنواخت از انباشته شدن هوای گرم به شکل لایه های هوای گرم در قسمت زیرین سقف جلوگیری به عمل می آورد.

 

 

 

هیتر برقی کونداکتور

این نوع بخاری ها نیز امکان استفاده از فن وجود دارد. این بخاری ها نسبت به دو نوع قبلی دارای ابعاد بزرگتری می باشند. بخاری های برقی کانوکتور مشابه بخاری برقی تابشی کاملا بی صدا می باشند اما چنانچه از فن آن استفاده کنیم، مانند بخاری برقی های فن دار صدای فن قابل شنیده شدن می باشد.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *